• آداب و رسوم و بازی های محلی:

        از آداب و رسوم و بازی های محلی اين شهرستان مي توان به 14 بدر، خرپلک، پرتاب سنگ، رقص محلی، استای سه پایه اشاره نمود.
   

  چهارده بدر

         در یک رســم محلی در شهرستان مردم در روز 14 فروردین از منازل خارج و جهت اسـتفاده از طبیعت و زیبایی های آن و انجام بازی های محلی به کنار مزار شیخ حســن (پیش حسـن) می روند.
   
          
                                                محل روشن کردن شمع                                                                     چهارده بدر - پراکندگی جمعیت
   

  بازی خرپلک

        بازی خرپلک که یک بازی پر نشاط و شادابی و با هیجان خاصی اجرا می گردد یک بازی های بومی محلی می باشد. در این بازی معمولا در ایام نوروز یا سیزده بدر در بیرون از روستا و در محوطه های باز همچون النگ ها اجرا می گردد. در این بازی که اصول بازی آن بسیار راحت است تعدادی از جوانان ورزیده این بازی را انجام می دهند. این بازی محدودیت سنی ندارد و تعداد آن هم مهم نیست. در این بازی سکویی حدودا بین ارتفاع 30 تا 70 سانتی متر با سنگ های لاشه ساخته و زمین روبروی آن را در حدود یک تا سه متر با بیل می کولند تا خاک آن کاملا نرم باشد. سپس افراد  یکی یکی از فاصله ای دورتر خیز برمی دارند و با رسیدن به لبه سکو می پرند و مقدار پرش خود را محک می زنند. 
   
       

  بازی محلی پرتاب سنگ

        در این بازی که معمولا در فضای آزاد و در دل طبیعت در روزهای 13 و 14 فروردین انجام می گیرد افراد با بلند کردن سنگ ها بر روی دست و پرتاب آن به سمت جلو میزان پرتاب خود را می سنجند و برنده کسی است که مقدار بیشتری سنگ را پرتاب کند.
   

             

  رقص محلی 

             

   
سایر شهرستان ها
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق